Боровинки, малини, јагоди и капини – Чинија полна антиоксиданси

Боровинки, малини, јагоди и капини – Чинија полна антиоксиданси

Боровинките, малините, капините, јагодите, се многу здраво и корисно овошје, полно витамини и антиоксиданси.
Ги чистат сите слободни радикали од телото, помагаат при алергии и при воспаленија.
Имаат витамини Ц, Е и А, намалуваат ризик од рак.
Супер се и за диета и слабеење.

🙂Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?