Бела куглоф торта: Совршен десерт

Бела куглоф торта: Совршен десерт

Необична лесна торта…

Состојки:

  • 500 мл слатка павлака
  • 200 гр неутрално сирење
  • 1 павлака
  • 150 гр бисквити
  • 3 банани
  • 2 кесички ванилин шеќер
  • 100 гр шеќер во прав
  • 200 гр чоколадо за готвење

Начин на подготовка:

  1. Измиксајте сирење, павлака, ванилин шеќер и шеќер во прав. Потоа измиксајте слатка павлака и ванилин шеќер. Соединете ги смесите. Префрлете во куглоф, па наредете банани, бисквити и растопено чоколадо. Повторете го процесот. Тортата ставете ја да се лади 2-3 часа.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко