Ако сте под стрес, вознемирени и анксиозни – Изедете една овошка

Ако сте под стрес, вознемирени и анксиозни – Изедете една овошка

Ако сте под постојан притисок и стрес, вознемирени и анксиозни, земете само една овошка.
Земете банана која има само 150 калории, 14 грама шеќери во себе, и ќе ве наполни со енергија.
Ќе го подигне нивото на глукоза во крвта и ќе ве расположи.
Има и витамин Б6 кој го поттикнува хормонот на среќата – серотонинот.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?