Woman using tissue

Зајакнете го имунитетот – Вака нема да се разболите

Во зима на сите ни треба силен имунитет, за заштита од настинки и вируси.
Ако сакате да имате добар имунитет треба да јадете многу житарки, како сусам, киноа, ориз, овосни снегулки кои се борат со инфекции и зарази.
Јадете и овошје, особено цитруси богати витамин Ц, како и зеленчук.
Намалете го внесот на шеќер и зголемете го внесот на витамин Ц.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате