Уштипци за 10 минути – Децата ги обожаваат

Уштипци за 10 минути – Децата ги обожаваат

Направете вкусни уштипци со мисиркино месо.

Состојки:

  • 100 гр. мелено мисиркино месо
  • 2 јајца
  • 100 гр. брашно
  • вода, сол и бибер
  • масло за пржење

Подготовка:

  1. Се мешаат меленото месо со јајца и брашно, бибер и сол и се става вода да се замеси тесто.
  2. Се загрева масло на тава и се вади од смесата и се пржат уштипци од двете страни, по 2-4 минути.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?