Лек за анемија и исцрпеност на телото – Направете го за минута во кујната

Лек за анемија и исцрпеност на телото – Направете го за минута во кујната

За проблеми со крвта и анемија, постои природен моќен лек.
Спремете смеса од 500 грама мед и 500 грама мелени ореви. Измешајте и додадете сок од еден лимон.
Земајте по една лаица на ден по три пати.
Помага за анемија и исцрпеност на телото.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате