Не се изгладнувајте – Чај кој топи килограми

Не се изгладнувајте – Чај кој топи килограми

Постојат чаеви кои помагаат да топиме сало и килограми.
Чајот од нане е еден од нив. Тој го намалува апетитот, поволно делува на стомакот и одличен е против надуеност.
Затоа, наместо да се изгладнувате со диети, пијте барем шолја на ден.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате