Ресана кекс колачиња – Готови за 15 минути

Ресана кекс колачиња – Готови за 15 минути

Направете брз и лесен десерт со портокали и чоколадо.

250 гр. брашно
300 гр. нутела
1/2 сок од портокал и кора
1 прашок за пециво
2 јајца

Се меша брашно со прашок за пециво.
Се ставаат и јајцата и нутелата со мешање во смесата со брашно.
Се додава сок од портокали и рендана кора од портокал.
Се меша и се прават топчиња.
Се редат на тепсија и се печат на 180 степени на загреана рерна 15 минути.
Оставете простор кога ги редите зошто ќе се растечат и ќе станат тркалезно колаче.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?