После оваа пита ќе заборавите на бурек, подобра не постои!

После оваа пита ќе заборавите на бурек, подобра не постои!

После оваа пита ќе заборавите на бурек, подобра не постои!Малку е да се каже за оваа пита дека е добра, пробајте и уверете се!

Состојки:

  • 450 гр брашно
  • 300-350 мл млака вода
  • 1 лажичка сол
  • 2 лажици масло
  • 150 гр кисело млеко
  • 2 праза

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Аурора рецепти“:

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко