Маска за раст на косата – Станува и бујна и сјајна

Маска за раст на косата – Станува и бујна и сјајна

Ѓумбирот е намирница која ја освежува косата и го поттикнува развојот.
10 грама ѓумбир во прав измешајте со ¼ шолја чај од камилица.
Добиената смеса измешајте ја со иста количина ореово масло.
Се става маската на коса, се остава 10 минути и се мие.
Третманот правете го два пати неделно.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории