Чај за прочистување на грлото – Лек за 10 минути

Чај за прочистување на грлото – Лек за 10 минути

Направете си чај за прочистување на грлото.
Потребни ви се 25 грама листови од јагоди, малини, капини и рибизли.
Се ставаат во сад и се полеваат со два децилитри врела вода.
Се остава 10 минути чајот, се процедува и се прочистува грлото со него.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории