Како правилно се вари компир – Не чекајте да се распадне

Како правилно се вари компир – Не чекајте да се распадне

Постои важно правило за варениот компир.
Тој се вари додека не омекне, а не додека да почне да се распаѓа.
Така е совршено сварен и вкусен, а ќе биде и со совршен изглед во рецептите.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?