Како правилно се топи чоколадо за десерти?

Како правилно се топи чоколадо за десерти?

За десерти со чоколадо,вака правилно ќе го истопите.
Ставете во поголема шерпа 3 до 4 сантиметри вода и нека зоврие.
Се става помала шерпа над таа, целта е само да се растопи чоколадото.
Се става во малата шерпа кршеното чоколадо и се топи, со мешање.
Спремно е за употреба кога нема да има парченца во него.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?