Сок од портокал – Чаша треба да ви стане навика

Сок од портокал – Чаша треба да ви стане навика

Чаша портокал треба да ви стане секојдневие.
200 милилитри сок од портокал има 86 проценти од препорачаната дневна доза на витамин Ц кој е неопходен за телото.
Истата количина ја има и во две изедени мандарини.
Витаминот Ц помага за имунитет, заштита од инфекции и болести.
Ја чува и кожата и косата сјајна и здрава.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?