Брз и лесен Нутела мус

Брз и лесен Нутела мус

Направете вкусен нутела мус.
Ви требаат 240 милилитри слатка павлака и 160 грама нутела.
Се става нутелата во сад и во микро, неколку секунди да омекне.
Се лади потоа.
Слатката павлака се мати, се додава и нутелата и се мати да се соедини.
Се лади и служи.

🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?