Како маргаринот да стане пенаст при матењето – Има мал трик

Како маргаринот да стане пенаст при матењето – Има мал трик

Ако сакате да направите пенаст маргарин, тогаш има мал трик при матењето.
Маргаринот испрскајте го со малку брашно, па матете го.
Ќе стане пенаст и совршен за рецептите за кој ви е потребен во таква форма.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?