Меки, воздушести и лесни: Палачинки со пиво

Меки, воздушести и лесни: Палачинки со пиво

Направете вкусни палачинки со пиво, кои се меки и воздушести.

Состојки:

  • 200 гр. брашно
  • 400 мл. пиво
  • 1 лажица мед
  • 3 јајца

Подготовка:

  1. Се матат јајца со пиво.
  2. Се додава мед со брашно без да престанете со мешање.
  3. Се загрева масло на тава и се печат палачинки од двете страни додека добијат убава жолта боја.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?