rosehip tea

Чај од шипки – 100 грама има витамин Ц колку килограм лимони

Чајот од шипки е многу корисен и здрав и изобилува со витамини.
Во само 100 грама има витамин Ц колку во килограм лимони, а со тоа помага за имунитет и за здравје, се бори со болести, настинки и вируси.
Помага да се спречат и инфекции во телото.
Го јакне имунитетот.
Пијте го особено во зима.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?