Топи сало и спречува вируси – Овошје кое е штит на телото

Топи сало и спречува вируси – Овошје кое е штит на телото

Грејпфрутот е дел од фамилијата цитрусни овошје, богат со витамини особено витамин Ц и многу минерали корисни за телото.
Помага за топење сало, диета, согорување масти и слабеење.
намалува и холестерол и секако го штити телото од настинки и вируси.
Токму витаминот Ц помага да се разградуваат масните наслаги.
Јадете го често, користете го за сок, а особено е можен во комбинација со мандарини, портокали, лимони или лимета.
Користете го и за смути и овошни салати.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории