Ги согорува мастите и потикнува метаболизмот – Чај кој ќе ве преполови

Ги согорува мастите и потикнува метаболизмот – Чај кој ќе ве преполови

Ако сакате лесно и брзо да слабеете, ви треба само шолја чај.
Имено, наместо да се изгладнувате, земете шолја црн чај.
Го забрзува метаболизмот и ги топи мастите, особено со кофеинот кој го има во себе.
Затоа, шолја ваков чај на ден е доволна за да слабеете, секако со правилна исхрана.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории