Брза пита од зеленчук

Брза пита од зеленчук

Брза и вкусна пита од јајца и зеленчук.

Состојки:

 • јајца
 • пиперка
 • краставица
 • тиквици
 • кромид
 • брокула
 • ајвар

Начин на подготовка:

 1. Јајцата разматете ги со вилушка, посолете, додајте сечкани краставички, лажичка ајвар, зеленчук, соединете и ставете во длабока тава со загреано маслиново масло

   

 2. Испечете, сечете на триаголници и послужете со јогурт или кисело млеко.

Добар апетит!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате