Смути со урми и банана – Најздравото смути на светот

Смути со урми и банана – Најздравото смути на светот

Направете вкусно и здраво смути со најздравата намирница на светот – урми.

Ви требаат 200 милилитри кокосово млеко, 4 урми без семка, ½ лажици кикирики путер и 1 банана.Се лупи бананата, се става во блендер со сите други состојки, се миксира и пие.

Ова смути е многу вкусно и многу здраво.

Можете да го пиете секој ден.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?