Намирници со кои ќе спиете како бебе

Намирници со кои ќе спиете како бебе

Постојат намирници кои ќе ви помогнат подобро и полесно да заспиете.

Тука се киви, фстаци и сок од вишни.Тие имаат серотинин во себе кој го регулира спиењето.

Јадете и шкампи со кои лесно ќе спиете, како и кари.

Многу помага и зелениот чај.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?