Срцето е во “петта брзина” – Знаци дека сте претерале со кафе

Срцето е во “петта брзина” – Знаци дека сте претерале со кафе

Љубителите на кафе не можат да си го замислат денот без оваа напивка, особено почетокот на утрото.
Сепак, со кафето не треба да се претерува, а ова се знаци дека сме претерале.
Умерена или силна главоболка, чувство на немир и прескокнување на срцето.
преголем умор и мрзоволност несоница, постојана појава на чувство на глад и чувство дека не можете без кафе.
Пијте едно до две на ден, кафето е корисно и здраво за телото само ако не се помине границата.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории