Маска за коса со кафе – Ги снемува сите пожолтени делови, сјајна е и мека

Маска за коса со кафе – Ги снемува сите пожолтени делови, сјајна е и мека

Направете маска за темна коса, за сјај и убав изглед но и здравје на влакното од коренот до врвовите.

Ви треба балсам за коса по ваш избор, мала шолја свежо сварено кафе и оладено, кои се мешаат и се нанесуваат по цела должина на косата.

Се остава маската 15 минути и се мие потоа со ладна вода.

Резултатот е следен – Косата е сјајна, добива прелив, мека е, исчезнуваат сите жолти прамени и не е испукана на врвовите.

Добар апетит 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории