Woman lying on sofa looking sick in the living room; Shutterstock ID 119446654; PO: today.com

Намирница која никако не се јаде на празен стомак

Доматите се многу корисна и здрава намирница која често треба да ни биде на менито.
Речиси немаат калории, вкусни се и здрави, но сепак има важно правило за нив.
Доматите никогаш не се јадат на празен стомак, имаат киселини кои во комбинација со желудочната киселина предизвикуваат силни болки и раздразливост на желудникот.

🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории