Лосос – Порција за здрава кожа и млад изглед

Лосос – Порција за здрава кожа и млад изглед

Лососот е здрава намирница која се бори со депресија и стрес, а има и друга важна намена, помага за здрава кожа.

Има многу витамин Д одговорен за срцето, коските и дебелото црево.Се бори со болести на срцето и коските како и некои видови рак, а воедно помага за здрава и сјајна кожа, се бори со акни и помага за здрав изглед.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории