Ги убива бактериите и ги трга лошите мириси – Вака исчистете го ладилникот

Ги убива бактериите и ги трга лошите мириси – Вака исчистете го ладилникот

Има начин како да го исчистите фрижидерот и ладилникот без да има лоши мириси.
Исчистете ги со влажна крпа со сода бикарбона.Избришете ги сите површини и полици.

Содата ги впива лошите мириси и ги убива бактериите.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории