Домашен сос за хамбургери како од сендвичара – Стануваат 3 пати повкусни

Домашен сос за хамбургери како од сендвичара – Стануваат 3 пати повкусни

Направете вкусен сос за хамбургери со кој стануваат три пати повкусни.

Состојки:

 • 2 лажици оцет
 • 2 лажици шеќер
 • 1 шолја мајонез
 • ½ шолји кечап
 • ½ шолји ситнети кисели краставички
 • 1 лажица ситно сечен магдонос
 • 4 млади лукчиња ситно исечени
 • 2 тврдо варени јајца
 • сол и бибер

Подготовка:

 1. Се лупат тврдо варените јајца и се рендаат ситно.
 2. Се додаваат ситно сечени кисели краставички и млад лук.
 3. Се става кечап, мајонез, оцет, шеќер и сол и бибер.
 4. Се меша и се става во фрижидер да се излади.

 

 

Добар апетит 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории