Точни мерки за запршка за полнети пиперки – Стануваат три пати повкусни

Точни мерки за запршка за полнети пиперки – Стануваат три пати повкусни

Направете запршка за полнети пиперки која дава супер вкус.

На масло испржете лажица брашно и додајте мало лажиче црвен пипер.

Ставете лажиче вегета и пола лажиче сол.

На тоа ставете и врела вода.

Кога ќе зоврие, ставете ја запршката врз пиперките.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?