Едноставно и вкусно: Компир со презла

Едноставно и вкусно: Компир со презла

Едноставно, а вкусно јадење…

Состојки:

  • 600 гр компири
  • масло
  • 1/2 лажичка зачинска пипер
  • презла
  • зачини по желба

Начин на подготовка:

  1. Исчистете ги компирите и исечкајте ги на поголеми парчиња.

     

  2. Прелијте со масло, посипете со пипер и зачини. Измешајте и секое парче компир извалкајте го во презла. Наредете во намастен плех и печете на 220 степени околу 30 минути.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта