Ароматична билка и лек – Го дезинфицира телото, за забите и стомакот

Ароматична билка и лек – Го дезинфицира телото, за забите и стомакот

Ориганото е вкусна и ароматична билка, која има многу пријатно дејство на телото.

Може да достигне до 80 сантиметри во висина, има дрвено стебло, листовите се мали и црвени.

Има дејство да го дезинфицира целото тело, за тегоби со стомакот, како и за здравје на забите и спречување кариес.

Јадете го често.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?