Доручек за 15 минути: Домашни лепињи од сирење

Доручек за 15 минути: Домашни лепињи од сирење

Толку се едноставни за подготовка и не одземаат многу време, што често ќе ги правите.

Состојки:

  • 600 гр ситно сирење
  • 90 гр брашно
  • 90 гр шеќер
  • 3 жолчки
  • 7,5 гр ванилин шеќер

Начин на подготовка:

  1. Во сирењето додајте брашно, па измешајте. Потоа додајте шеќер, ванилин шеќер и жолчки. Добро соединете. Одвојувајте топчиња, малку обликувајте со раце и пржете.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта