Природен лек кој намалува шеќер во крвта – Се имате во вашата кујна

Природен лек кој намалува шеќер во крвта – Се имате во вашата кујна

Направете природен и можен лек за намалување на шеќер во крвта, еден од најголемите непријатели на телото.
Ви треба шолја кисело млеко, 1 лажиче цимет и 1 лажиче сода.
Се става сода во киселото млеко, па цимет, откако содата ќе се активира.
Се меша и се јаде.
Помага за намалување на шеќерот.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?