Извадете ја горчината од кромидот – Лесен трик за деликатеси

Извадете ја горчината од кромидот – Лесен трик за деликатеси

Ако кромидот кој го купивте горчи, има начин како да ја извадите горчината од него.
Потопете го кромидот во еден литар ладна вода со една лажица сол.
Оставете го сечениот кромид 20 минути.
Потоа употребете го, спремен е за во ручек, за пржење или салати, а горчината ќе ја нема.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?