Болниците секоја година се полни – Не ја правете оваа грешка за Нова Година

Болниците секоја година се полни – Не ја правете оваа грешка за Нова Година

Нова Година е најубавиот период од годината, сите се среќни и весели, прославуваат со саканите, со полна и убава трпеза.

Сепак, немојте да направите една голема грешка за прославата.

Имено, многу често се случува да се претера со јадење и пиење, па болниците се полни речиси секоја година.

Не се прејадувајте, јадете по малку и умерено и не ја чувајте храната повеќе од 2-3 дена. Потоа станува небезбедна за јадење.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости