Салатата се чува вака – Долго ќе биде свежа во ладилник

Салатата се чува вака – Долго ќе биде свежа во ладилник

Салтата, марула и спанаќ се чуваат во ладилник, но има мал трик зошто имаат многу вода.
Чувајте ги замотани во салфети, за тие да ја впиваат влагата.
Вака подолго ќе бидат свежи.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?