Ленено семе во јогурт – Чаша која спречува срцев удар, холестерол и болести

Ленено семе во јогурт – Чаша која спречува срцев удар, холестерол и болести

Направете си моќен домашен напиток со ленено семе и кефи или јогурт, по ваш избор.
Двете здрави и моќни намирници се совршена комбинација.
Ви требаат шолја јогурт или кефир и 2 лажици ленено семе.
Се става семето во чашата со јогурт или кефир и се пие.
Лененото семе е добро со своите киселини, особено омега 3 масните киселини, намалува холестерол во крвта, помага да се спречат болести на срцето.
Се смета и за најдобра намирница во борба против ракот.
Спрелува и инфаркт и шлог.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?