Екстра брза торта со бисквити и банани

Екстра брза торта со бисквити и банани

Брза подготовка, одличен вкус!

Состојки:

  • 250 гр шеќер во прав
  • 250 гр маргарин
  • 250 гр мелени плазма бисквити
  • 4 кисели јаболка, изрендани без кора
  • 5 банани
  • 4 кесички шлаг

Начин на подготовка:

  1. Маргаринот разматете го со шеќер во прав. Додајте мелени бисквити, изрендани јаболка и 3 изгмечени банани. Формирајте торта од половина од масата. Во средина ставете исечкани 2 банани и преку тоа останатиот дел од смесата. Од горе украсете со разматен шлаг.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта