Урнебес салата: Идеален прилог со месо од скара

Урнебес салата: Идеален прилог со месо од скара

За сите љубители на пикатно и луто оваа салата е вистински погодок.

Состојки:

  • 250 гр полномасно фета сирење
  • 40 мл маслинвоо масло
  • 2 лажички мелена пипер
  • 1 лажичка буковец

Начин на подготовка:

  1. Во чинија ставете полномасно фета сирење и маслниово масло. Со вилушка издробете и добро изматете. Во оваа смеса додајте мелена црвена пипер и буковец. Оставете во фрижидер да се излади. Ставете ја смесата во чинии за сервирање и декорирајте со буковец.

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта