Брашно од хељда – Извор на здравје

Брашно од хељда – Извор на здравје

Брашното од хељда е многу корисно и здраво и треба често да се употребува.
Во себе има повеќе влакна од обичното брашно, има калциум и фосфор, магнезиум, натриум и калиум, пектин и други корисни состојки.Користете го често така што ќе го замените обичното бело или пак интегрално брашно.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко