Палачинки од блендер – Готови за 5 минути

Палачинки од блендер – Готови за 5 минути

Направете вкусни палачинки од блендер за 5 минути.

Состојки:

  • 1 банана
  • 1 шолја млеко
  • 2 шолји овесни снегулки
  • 1 јајце
  • 1 лажиче сода
  • кокосово масло
  • 1 лажица мед
  • екстракт ванила по желба

 

 

Се става се во блендер и се мати.

Се загрева кокосово масло и се печат палачинки.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?