Завиткајте ги подароците сами – Креативни и лесни идеи за празниците(Видео)

Завиткајте ги подароците сами – Креативни и лесни идеи за празниците(Видео)

За Нова Година и Божиќ, најубавиот период за многумина, кога се е весело, шарено и накитено, сите сакаме најубавите мигови да ги споделиме со саканите, да подариме нешто и да израдуваме некого, а ова се креативни идеи како самите да замотате подароци и да бидете уникатни годинава.

Погледнете го видеото во продолжение, а потребни ви се весници или хартија за виткање, украсни траки, шишарки, зеленило, бои, лепливи траки…

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко