Тортиљи од салама и сирење за ручек

Тортиљи од салама и сирење за ручек

Вкусни тортиљи од салама и сирење…

Состојки:

 • 5 јајца
 • 1/3 шолја млеко
 • 3 парчиња салама Пекабеско
 • 2 глацици кромид
 • сол
 • бибер
 • 30 гр изрендано сирење
 • готови тортиљи

Начин на подготовка:

 1. Разматете млеко и јајца. На лесно загреана тава ставете ја оваа смеса и повремено мешајте.

   

 2. Пред крај ставете шунка исечкана на коцки, сол, бибер и исечкан кромид.

   

 3. Тортиљите испечете ги и на нив ставете ја оваа готова смеса и посипете со сирење кое ќе го растопите и свиткајте.

   

 4. По желба посипете со сос.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text