За само 30 минути направете вкусен ролат од зеленчук

За само 30 минути направете вкусен ролат од зеленчук

Брз и едноставен рецепт, фантастичен вкус!

Состојки:

  • 5 јајца
  • 1 главица кромид
  • 250 гр компир
  • 250 гр моркови
  • 100 гр брашно
  • 1/2 лажичка брашно
  • 1/2 лажичка бибер

Состојки за полнење:

  • 200 гр шунка
  • 200 гр тврдо сирење
  • 20 гр зачини

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко