Премачкајте го пилето со мед или масло – Ќе добиете деликатес

Премачкајте го пилето со мед или масло – Ќе добиете деликатес

Ако сакате пилето кое го печете да има крцкава и златна кора, тогаш ви требаат две намирници.
Премачкајте го со мед, или пак со масло пред печењето.
Така кората ќе биде неодоливо крцкава.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Салата Примавера

ПОСНО: Свежа пролетна салата

Енергетска салата

Свежа салата со моцарела

Освежителна салата

Како да ја подготвите превкусната Рукола салата со шери домати?

За повеќе рецепти за салати кликни тука