Грешка при правењето шлаг – Вака ќе биде превкусен

Грешка при правењето шлаг – Вака ќе биде превкусен

Има супер трик за највкусен шлаг од белки кој секогаш успева.

Имено, кога ќе почнете да ги матите белките, не ставајте шеќер.

Откако ќе стане цврст додавајте шеќер постепено со матење и матете додека смесата не се изедначи.

 

Еве како треба правилно да се мие зелената салата

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Салата Примавера

ПОСНО: Свежа пролетна салата

Енергетска салата

Свежа салата со моцарела

Освежителна салата

Како да ја подготвите превкусната Рукола салата со шери домати?

За повеќе рецепти за салати кликни тука