Колку им е рокот на кремавите колачи? – До кога не се опасни за јадење

Колку им е рокот на кремавите колачи? – До кога не се опасни за јадење

Кремавите колачи не треба да ги држите во ладилник подолго од три дена.

Ако не се изедат за три дена најдобро е да се замрзнат.Потоа потребни се околу три часа да се одмрзнат на собна температура пред јадење.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко