Кромидот побрзо ќе се испржи со мал трик

Кромидот побрзо ќе се испржи со мал трик

Ако пржите кромид кој е неизоставен дел од речиси секој ручек, има начин како побрзо да порумени ако се брзате.
Во маслото со кромид, ставете прстофат шеќер.
Вкусот нема да се смени, а кромидот поврзо ќе се испржи и ќе добие златна боја.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко