Запршка за сарма – Направете деликатес кој го збогатува вкусот

Запршка за сарма – Направете деликатес кој го збогатува вкусот

Направете запршка за сарма со неколку состојки.

Ви требаат малку масло, брашно, пола лажиче црвена пиперка и пола шолја вода.

Се загрева масло и се става лажица брашно и се пржи.

Се додава црвен пипер кога ќе добие златна боја, па се става пола шолја вода.

Се меша и коа ќе зоврие се става во лонецот со сарма.

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Салата Примавера

ПОСНО: Свежа пролетна салата

Енергетска салата

Свежа салата со моцарела

Освежителна салата

Како да ја подготвите превкусната Рукола салата со шери домати?

За повеќе рецепти за салати кликни тука